Korduma Kippuvad Küsimused

Akrediteering

Why do I need to have a government accredited Building Biologist?


A government accredited Building Biologist with an Advanced Diploma in Building Biology trained and educated from the Australian College of Environmental Studies (ACES) is trained to the highest standards and with the latest scientific and industry research to provide you the service.
What accreditation should a Building Biologist have?


In Australia, a Building Biologist may have a Cert IV or Advanced Diploma in Building Biology. Using a government certified Building Biologist is highly recommended through the Australasian Society of Building Biologists (ASBB) as they are trained through a registered training organisation (RTO), which is ACES.

Ehitusbioloogia

Mida Ehitusbioloog teeb?


Ehitusbioloog palgatakse paljudel erinevatel põhjustel: testima elektromagnetvälju, testima siseõhku allergeenide ja kemikaalide osas, nõustama terve elukeskkonna loomisel, testima hallituse olemasolu, soovitama veefiltreid, soovitama tervislikke hügieenitooteid ja puhastusvahendeid ning identifitseerima geopaatilist stressi.
Kas ehitusbioloog saab aidata ka uue maja ehituse või renoveerimistööde juures?


Loomulikult! Aitan kliente ka erinevate renoveerimis-ja uusehititiste juures, koostöös arhitektide ja ehitajatega valmivad elu – ja töökeskkonnad, mis ei ole ainult rohelised, vaid toetavad ka nendes viibijate tervist ja heaolu.
Ma ei tea, millist teenust mul vaja on...


Väga tihti ei tea kliendid täpselt, millist auditit neil vaja oleks. Selleks tulebki pöörduda ehitusbioloogi poole, kes saadab täitmiseks põhjaliku küsimustiku ning seejärel annab soovitusi sobivaima teenuse ja testide-mõõtmiste jaoks. Audtil on ehitusbioloogil alati kaasas palju erinevaid mõõteriistu, mida vajadusel saab kasutada. Iga klient ja olukord on erinev, seega on ka iga lahendus veidi erinev.

Hallitus

Kuidas ma tean, kas mu kodus voi kontoris on hallitus?


Mikroobid on kõikjal üle planeedi, alates Arktikast kuni Antarktikani ja enamus ehitus- ja viimistlusmaterjale on ideaalseks kasvulavaks hallitusele. Hallitus armastab veekahjustatud materjale nagu puit, paber, riided ja mööbel. On olemas tuhandeid liike hallitust, erinevates toonides ja kujudes, mõnikord võib hallitus olla ka nähtamatu. Mõnikord tunned spetsiifilist hallituse lõhna, teinekord mitte. Ehitusbioloogil on kaasas erinevad mõõtmis-ja testimisvahendid, millega on võimalik tuvastada hallituse olemasolu.

Siseõhu kvaliteet

How can building materials and furnishings cause poor indoor air quality?


Some building materials, including plywood and chipboard, consist of wood and synthetic glues. The glues generally contain substances called volatile organic compounds (VOC’s) which evaporate into the air. Furnishing fabrics and carpets may also contain VOC’s. Many VOC’s may cause ill health and some are recognised cancer-causing agents at certain exposure levels.

Elektromagnetväljad

Kuidas vähendada elektromagnetvälju kodu- ja töökeskkonnas?


Auditi käigus tuvastab ehitusbioloog kõik hoone sisesed kui ka välised kiirgusallikad ning annab nõu, kuidas neid vähendada. Varjestamine ja ekraneerimine peaks olema viimane abinõu! Varjestamist kasutatakse selleks, et vähendada kokkupuudet elektriväljadega ning raadiosageusliku kiirgusega. Magnetväljade vastu varjestamine ei ole võimalik. Tegemist on keeruka protseduuriga, mis eeldab ehitusbioloogi ekspertiisi ning litsenseeritud elektrikut, kes peab värvi ja/või materjali maandama. Ruumis/hoones sees tuleb vältida traadita tehnoloogiaid, muidu võib kiirgus peegeldada tagasi ruumi.
Mida arvata erinevatest seadmetest, vaipadest, istmekatetest, mis väidetavalt absorbeerivad või vähendavad erinevaid kiirgusi?


Ehitusbioloogide kindel soovitus on eemaldada ruumist seest kiirgusallikad või luua distants enda ja kiirgava seadme vahele. Seinte ekraneerimisel on varjukülg – ruumist võib saada Faraday lõks, mis muudab selle hoopis elanikele veel kahjulikumaks. Seega peaks ekraneerimine olema viimane abinõu. Auditi käigus tuvastab ehitusbioloog kõik hoone sisesed kui ka välised kiirgusallikad ning annab nõu, kuidas neid vähendada. Kiirguse vähendamiseks on vaja eemaldada kiirguse allikas või luua distants enda ja allika vahele.
Elan korteris ja kõigil mu naabritel on WiFi. Mis kasu on sellest, kui mina oma korteris selle välja lülitan?


Raadiosagedusliku elektromagnetkiirguse puhul on oluline suurendada vahemaad inimese ja kiirgusallika vahel. Kahekordistades vahemaa, väheneb kiirgus kuni 75%. Seega on VÄGA oluline siiski ka oma korteris kõik kiirgavad seadmed asendada juhtmega variantide vastu või vähemalt nad ööseks välja lülitada. Kindlasti oleks soovitatav lasta ka ehitusbioloogil korteris mõõtmisi teostada ning vajadusel voodi/diivan/kirjutuslaud seinast eemale liigutada, kui teiselpool seina peaks juhtuma olema naabri WiFi, juhtmeta lauatelefon, pesumasin või külmkapp. Teinekord tasub ka naabritega antud teemat arutleda, sest tihti inimesed lihtsalt ei ole potensiaalsete terviseriskide kursis!