Gaasiseadmed

Ohumärgid, kui su gaasiseade vajab kohest tähelepanu:

  • Kollane/oranž leek

  • Äge kondensatsioon ruumis gaasiseadme paigaldamise ajal

  • Nõgi, tahm ja määrdunud kohad seadmel ja selle ümbruses

 

Ilma lõõrita ja katkised gaasiküttekehad nagu näiteks gaasiahjud, küttekehad ja gaasiboilerid võivad eritada lämmastikdioksiidi, vääveldioksiidi, süsinikdioksiidi, formaldehüüdi ja vingugaasi, mis võivad põhjustada väsimust, unisust, gripilaadset seisundit, köha, nohu, peavalu, astmat ja isegi surma. Need gaasid võivad tõsta ka õhuniiskust ruumides, mis loob ideaalse keskkonna hallituse tekkele.

Ventilatsioonita petrooleum– ja gaasiküttekehad tõstavad õhuniiskust, tekitavad kondensatsiooniprobleeme ja eritavad sama mürgiseid gaase nagu ahjud. Kuna neid kasutatakse pikema aja jooksul on terviserisk suurem. Seepärast on väga tähtis, et ruumid oleksid korralikult ventileeritavad ja gaasid lõõride kaudu välja juhitavad.

Küttegaasid nagu vingugaas, lämmastikoksiid ja vääveldioksiid on tervisele ohtlikud. Suurema riskiga on uued energiasäästlikud kodud, kus passiivne ventilatsioon on viidud miinimumini, sest gaasid võivad koguneda määrani, mis põhjustab terviseprobleeme nagu näiteks astma.

Uurimuses, kus osales 52 Sydney Ferrari majapidamist (1988) leiti kolmest 1-49 miljondikosakest vingugaasi üle Austraalia Terviseameti poolt ettekirjutatud normi. Steer et al. (1990) leidis väikesest arvust köökidest, kus gaasiseade ei töötanud korralikult WHO normist 50 miljondik osakest rohkem vingugaasi.

  • Facebook
  • Instagram

House Healing Solutions © 2020 | All Rights Reserved.