Hügieenivahendid

Kas teadsid?

Kui hoolid oma tervisest, loobu parfüümidest, õhuvärskendajatest ja muudest kunstlikke lõhnaaineid sisaldavatest toodetest. Neist paljude koostises leidub ftalaate, mis mõjutavad viljakust ja suurendavad rinnavähi riski.

Hetkeks, kui sulged hommikul tööleminekuks ukse, on sind mõjutanud üle 200 kemikaali, kui oled naine ja 100 kemikaali ringis, kui oled mees. Ainult 80% isikliku hügieeni toodetest on läbinud kontrolli, kus hinnatakse nende mõju inimorganismile. Kosmeetikatööstus on isereguleeruv, mis tähendab minimaalset järelvalvet. Kas teadsid, et silt „orgaaniline“ ei tähenda puhast looduslikku toodet? See on teaduslik termin, mis näitab ainult, et toode sisaldab süsinikuaatomit. Sellel pole midagi pistmist pestitiidide puudumisega või looduslikkusega. Paljud tooted on saadud petrokemikaalidest ja mitmete toodete koostisained on tuntud kui kantserogeenid, hoolimata sellest, et nende “määr on aktsepteeritav”.

10 koostisainet, mida vältida

 1. Lõhnaained ja parfüümid. Paljud neist sisaldavad sadu kemikaale, mille koostis on „ärisaladus“.

 2. Säilitusained nagu triklosaan

 3. Talgipulber ei ärrita mitte ainult kopse, silmi ja nahka vaid tõstab munasarjavähi riski, kantuna tüdrukbeebide genitaalidele (Gates et al, 2008)

 4. Alumiinium antiperspirandid (higistamisvastased vahendid) kuna ajuhaigustesse surnud inimeste lahkamine on näidanud kõrgemat alumiiniumi taset organismis (Perl ja Brody, 1980), on põhjendatud kahtlus, et antiperspirandid on seotud Alzheimeri tõvega. Lisaks võivad need suurendada rinnavähiriski, sest alumiinium sekkub östrogeeni retseptoritesse (Darbre, 2005). Kuni täiendavad tõendid puuduvad, on soovitav antiperspirante vältida.

 5. Vannivaht ja mõned detergendid. Detergendid on ühendid, mis tekitavad vahtu. Neid leidub vannivahus, seepides, šampoonides, vedelseepides jm. paljud neist sisaldavad kookosõlist saadud ühendeid (kookos-betaiin) ja naatriumlaurüülsulfaati, mis põhjustavad nahaprobleeme ja kõõma. Need ained mõjuvad kuse- ja suguelunditele, mis vanniskäiva lapse jaoks võib lõppeda kuseteede haigustega.

 6. Täitõrje. Kui täitõrjevahend sisaldab pestitsiide, tuleks seda vältida, sest tegemist on mürgise ainega

 7. Huulepulk

 8. Päikesekaitsekreemid. Päikesekaitsekreemid täidavad olulist rolli, kaitstes meid kahjuliku UV-kiirguse eest, kuid neil on ka varjukülg. Uurimus, mille valimisse kuulus 882 päikesekaitsekreemi, näitas, et neli toodet viiest ei paku piisavalt kaitset UV-kiirguse eest ja sisaldavad ühtlasi ohtlikke aineid (Environmental Working Group, 2009).

 9. Alla nelja-aastased lapsed peaksid vältima flooriga hambapastat. Floor kaitseb hambaid lagunemise eest. Lapsed ei tohiks siiski flooriga hambapastat kasutada, enne kui oskavad seda välja sülitada. Hammaste laigustumine, luuvähk ja osteoartriit võivad tulla flooriga hambapasta kasutamisest.

 10. Kõrvalised koostisosad nagu ftalaadid, dioksiinid,nitrosamiinid ja formaldehüüd, mida kahjuks ei märgita pakendile.

 

Pliid ei lisata tavaliselt pakendi koostiainete nimekirja, kuid see sisaldub loomulikul moel pigmentides, mida maa alt kaevandatakse. Testides 400 brändi, leiti enamuse koostisest pliid, sealhulgas nende brandide seast, mida turustati kui “looduslikke” (US FDA, 2010). L’Oreal ja Maybelline kontol on viis huulepulka pliisisalduse esikümnest.

 • Facebook
 • Instagram

House Healing Solutions © 2020 | All Rights Reserved.