Mürgised värvid

Värvid sisaldavad nelja komponenti: sideained, pigmendid, lenduvad ühendid ja lisaained. Värvide keel võib paista võhikule üsna keeruline. Mitmed erinevad terminid võivad tähistada üht ja sama. Näiteks akrüül, vinüül ja lateks on veebaasil värvid. Kõik värvid sisaldavad lahustit, kuid kõiki õlibaasil värve, sh ka emailvärve ja alküüdvärve nimetatakse lahustibaasil värvideks. Värvide hulka arvatakse ka polüuretaan, epoksüliim, lakk, krunt, vuugitäide ja värvieemaldi.Segadusse ajavad ka terminid nagu läikiv, matt, poolmatt, kõrgläikega, satiin jne. Paljud firmad kasutavad sama omaduse kirjeldamiseks erinevaid termineid, et mõjuda klientidele uudselt ja värskelt. Intellektuaalse omandi kaitse seadus võimaldab toote koostist osaliselt varjata.

Õlibaasil värvid on tuntud kui emailvärvid ja alküüdvärvid. Veebaasil värvide hulka kuuluvad akrüül-, vinüül- ja lateksvärvid.

Kemikaalid värvides

Plii eemaldamine värvide koostisest ja lenduvate orgaaniliste ainete vähendamine on olnud suur edasiminek värvitööstuses. Euroopa Liit on seadnud tootjatele rangemad piirangud, mille eiramine muudab võimatuks toodete müügi Euroopas.

  • Facebook
  • Instagram

House Healing Solutions © 2020 | All Rights Reserved.